چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧
گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > انتخابات ریاست جمهوری با استقرار 6 صندوق رای در سه شهر مالزی برگزار می شود


  چاپ        ارسال به دوست

انتخابات ریاست جمهوری با استقرار 6 صندوق رای در سه شهر مالزی برگزار می شود

کوالالامپور- ایرنا – "مرضیه افخم" سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی روز شنبه اعلام کرد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با استقرار 6 صندوق رای در سه شهر مالزی برگزار می شود.
بلندپایه ترین دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در مالزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد صندوق های اخذ رای در شهرهای کوالالامپور، جوهور و پیننگ مستقر و اقدام به اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری از ایرانیان مقیم می کنند.
وی گفت که 4 صندوق اخذ رای برای ایرانیان مقیم شهر کوالالامپور پایتخت مالزی در نظر گرفته شده است و در شهرهای جوهور و پیننگ نیز هر کدام یک صندوق اخذ رای اقدام به جمع آوری آرای ایرانیان مقیم می کند.
افخم اعلام کرد شعب اخذ رای از ساعت 9 صبح تا 19 روز جمعه 29 اردیبهشت به وقت مالزی رای گیری از ایرانیان مقیم این کشور جنوب شرق آسیا را انجام می دهند. وی اضافه کرد نشانی دقیق محل ها از روز دوشنبه اطلاع رسانی خواهد شد. 
وی گفت که ایرانیان مقیم مالزی می توانند آزادانه و در کمال امنیت رای خود را که یکی از مهمترین  حقوق شهروندی ایشان است در شعب اخذ رای به صندوق بیاندازند.
سفیر ایران اظهار امیدواری کرد با حضور گسترده ایرانیان مقیم مالزی میزان خوب مشارکت مردمی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری وجود داشته باشد.
افخم از جمع ایرانیان مقیم مالزی دعوت کرد روز 29 اردیبهشت در شعب اخذ رای حضور یابند و مشارکت گسترده ای در انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند و برگ زرین دیگری در کارنامه مشارکت مردمی برای اقتدار کشور در صحنه های مختلف ثبت کنند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جمعه هفته آینده 29 اردیبهشت 1396 برابر با 19 می 2017 به طور همزمان در سراسر ایران و 130 کشور جهان برگزار می شود.
دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران و داشتن 18 سال تمام تا 29 اردیبهشت امسال از شرایط شرکت کنندگان در انتخابات برای رای دادن است.
شرکت کنندگان در انتخابات باید برای رای دادن شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشند، اما ایرانیان خارج از کشور در صورت همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی  می توانند با ارائه گذرنامه ایرانی در انتخابات شرکت کنند.


١٧:٤٢ - 1396/02/23    /    شماره : ٤٥٤٦٢٩    /    تعداد نمایش : ٢٧١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران