جمعه ٠٤ خرداد ١٣٩٧
گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > سفیر ایران در مالزی هموطنان مقیم را به مشارکت فعال و گسترده در انتخابات ۲۹ اردیبهشت دعوت نمود


  چاپ        ارسال به دوست

سفیر ایران در مالزی هموطنان مقیم را به مشارکت فعال و گسترده در انتخابات ۲۹ اردیبهشت دعوت نمود

کوالالامپور- ایرنا – "مرضیه افخم" سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی خواستار مشارکت گسترده مردم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شد و گفت که مشارکت گسترده مردمی موجب میشود نظام و حاکمیت با اقتدار هرچه بیشتری پیش برود و جایگاه عمومی کشور در سطح منطقه ای و بین المللی بیش از پیش ارتقا یافته و تصویر مثبت کشور هرچه بیشتر تثبیت شود.
به گزارش ایرنا، بلندپایه ترین دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در مالزی جمعه شب در آیینی به مناسبت نیمه شعبان در جمع ایرانیان مقیم شهر کوالالامپور، انتخابات را یکی از مهمترین و موثرترین فاکتورهای توسعه سیاسی کشورهای جهان دانست و گفت که اقتدار ایران در چهار دهه گذشته ناشی  از مشارکت و حضور گسترده مردم در صحنه های مختلف انقلاب و از جمله مهمترین آنها مشارکت در انتخابات بوده  است.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران در طول چهار دهه گذشته انتخابات متعددی شامل  انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را با حضور فعال مردمی برگزار کرده است.
افخم اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی های بعمل آمده امیدواریم این دوره از انتخابات ریاست جمهوری نیز با مشارکت فعال و خوب مردم در داخل کشور و همزمان در کشورهای مختلف جهان که ایرانیان حضور دارند با مشارکت گسترده برگزار شود.
وی گفت که فارغ از گرایش های سیاسی کاندیداها، گروه ها و احزاب، انتخابات فی نفسه واجد یک ظرفیت انکار ناپذیر و بسیار مهم است و آن مشارکت مردم در تعیین مسیر و سرنوشت کشور  است.
سفیر ایران با اشاره به انتخابات در کشورهای جهان و ایران میزان و سطح مشارکت مردمی در انتخابات، گفت که انتخابات هر کشوری که از مشارکت مردمی بیشتری برخوردار باشد به مفهوم داشتن حاکمیت قوی تر به پشتوانه حمایت مردمی است. این مشارکت دارای جایگاه ویژه و پیامدهای مهمی در صحنه بین المللی است و قدرت منطقه ای و نفوذ بین المللی  برای  کشور به همراه دارد.
وی گفت: خوشبختانه رقم و نرخ مشارکت مردمی در دوره های مختلف انتخابات در جمهوری اسلامی ایران رقمی همطراز و در دوره هایی بسیار بالاتر از استاندارد سایر کشورهای جهان بوده  است.
به گفته وی، در 11 دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران از 50.66 درصد تابالغ بر هشتاد درصد میزان مشارکت ثبت شده است که در بین کشورهای جهان رقم بالایی است.
افخم از جمع ایرانیان مقیم مالزی و دیگر ایرانیان در کشور و سایر کشورهای جهان دعوت کرد روز 29 اردیبهشت در شعب اخذ رای حضور یابند و با مشارکت گسترده  دراین دوره از انتخابات ریاست جمهوری  برگ زرین دیگری در کارنامه کشور  ثبت کنند.
وی جایگاه ایران  امروز  را در صحنه منطقه ای و بین المللی، جایگاهی کاملا تاثیرگذار  دانست و گفت که جمهوری اسلامی ایران امروز بواسطه سیاستهای دوراندیشانه و مبتنی بر تعامل سازنده و احترام متقابل واجد توان و ظرفیت بازیگری کم نظیری  شده است. وی اضافه کرد میزان مشارکت بالای مردمی ر هر دوره انتخابات، انرژی و ظرفیت  جدیدی در حوزه روابط خارجی به مجموعه نظام و کشور تزریق می کند. سفیر کشورمان در مالزی  همچنین کلیاتی از اقدامات اجرایی و هماهنگی های بعمل آمده در زمینه آماده سازی محل ها و تعیین شعب اخذ رای برای هموطنان ایرانی مقیم  مالزی و همچنین مسافرانی که در ان روز در مالزی خواهند بود  آخرین اطلاعات مربوط به معرفی  شعب رای گیری از روز دوشنبه آیندا در سایت سفارت و سامانه های ارتباطی درج و به اطلاع اطلاع هموطنان عزیز خواهد رسید.


٠٨:٢٣ - 1396/02/23    /    شماره : ٤٥٤٥٨١    /    تعداد نمایش : ١٣١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران