پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧
گالری تصاویر
پیوندهای مهم

تائيد مدارک

 

روند تائید مدارک تحصیلی

الف: مدارک فارغ التحصیلی

  1. ثبت نام در سامانه تائید اسناد کنسولی (tak.mfa.ir)
  2.  اسکن و بارگذاری مدرک فارغ التحصیلی ( به زبان انگلیسی و مالایی)، ریز نمرات و نامه سنا   (Award of Degree) Senate Letterو یا  گواهی فارغ التحصیلی(Graduation Letter)در قسمت تائید مدارک فارغ التحصیلی.
  3. در انتظار دریافت نتیجه استعلام از دانشگاه ( زمان انتظار بر حسب دانشگاه محل تحصیل متفاوت می باشد، با این حال چنانچه ظرف 10 روز کـاری پاسخی دریافت ننمودید موضوع را تلفنی از بخش امور دانشجویی پیگیری نمایید.)
  4. پس از دریافت ایمیل تائیدیه و نتیجه استعلام از دانشگاه، متقاضی می بایست اصل مدارک بارگذاری شده در سامانه تاک  را جهت تائید نهایی به بخش کنسولی سفارت، اداره دانشجوئی وزارت امور خارجه و یا نمایندگی های وزارت امور خارجه در شهرستانها ارائه نماید.
  5. لازم بذکر است جهت بارگذاری مدارک فارغ التحصیلی در سامانه تاک در قسمت تایید مدارک فارغ التحصیلی، با انتخاب تعداد صفحات مورد نظر همه مدارک را با یک کد رهگیری اسکن و بارگذاری نمایید. 

تذکر 1:

پایان نامه (  صفحه اول شامل عنوان، مشخصات دانشجو، استاد راهنما و مهر دانشگاه/ در صورت نداشتن مهر دانشگاه صفحه با امضای استاد راهنما ) در قسمت مدارک فارغ التحصیلی بارگذاری و کد رهگیری جداگانه دریافت نمائید.  لازم به ذکر است که در زمان تائید مدارک ارائه اصل پایان نامه ضروری است.

تذکر2:

جهت تایید مدارک، الزامی به حضور شخص نمی باشد و شخص دیگری با در دست داشتن اصل مدارک و پرینت کد رهگیری بارگذاری مدارک و تصویر صفحه نخست گذرنامه ی صاحب مدرک می تواند نسبت به تائید نهایی مدرک در بخش کنسولی اقدام نمایند.

ب: گواهی اشتغال به تحصیل، شهریه، ریز نمرات ترم و شرکت در سمینار 

  1. گواهی اشتغال به تحصیل و شهریه در گزینه مربوط به خود بارگذاری شوند.
  2. گواهی شرکت در سیمنار و کنفرانس نیز در گزینه مربوطه بارگذاری شود. یاد آور می گردد  هر گواهی از سوی بخش کنسولی تائید نخواهد شد و امور دانشجویی با توجه به مقررات نسبت به رد یا تائید اقدام خواهد نمود.
  3. گواهی شرکت در دوره آموزشی باید ابتدا به تائید وزارت امورخاجه مالزی برسد سپس در ازاء دریافت تعرفه در بخش کنسولی تائید خواهد شد.

 

تذکر: تائید ریز نمرات ترم تحصیلی نیاز به استعلام از دانشگاه دارد از این رو لازم است متقاضی ریز نمرات را در قسمت فارغ التحصیلی بارگذاری نماید تا جهت استعلام برای دانشگاه ارسال گردد.

بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران-کوالالامپور

اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران