دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧
گالری تصاویر
پیوندهای مهم

فدراسیون تولیدکنندگان مالزی
فدراسیون تولیدکنندگان مالزی

(Federation of Malaysian Manufacturers (FMM  

      ازسال ۱۹۶۸  فدراسیون تولیدکنندگان مالزی همگام با بخش تولید کشور بعنوان نماینده تولید کنندگان مالزی در عرصه های مختلف عمل کرده است. این فدراسیون متعهد به ارائه خدمات ممتاز و کمک کیفی به اعضای فدراسیون و صنعت مالزی بوده و دارای گواهی ایزو ۲۰۰۸ می باشد‍، و مانند یک سازمان تجاری ضمن شناسائی و حمایت از اعضای خود در پی ارتقای منافع آنان بوده و بیش از ۲۰۰۰ تولید کننده مالزیائی در این فدراسیون عضویت دارند.

فدراسیون تولیدکنندگان مالزی از طریق شورای صنعت، نمایندگی های ایالتی، کمیته های کاری موضوعی و گروههای صنعتی از بخش تولیدی کشور در سطوح بین المللی، منطقه ای، ملی، ایالتی و محلی نمایندگی کرده است. بعلاوه  خدمات وسیعی را جهت تسهیل فعالیت بازرگانان ارائه می نماید و نقطه تماس موثر و مهمی برای کسانیکه بدنبال برقراری ارتباط با تولیدکنندگان مالزی و یا سرمایه گذاری و تجارت و خدمات در این کشور هستند می باشد.

فدراسیون سالانه پاسخگوی ۱۲۰۰ درخواست تجاری از سوی نهادها و شرکت ها بوده و ماهانه حدود ۱۲۰۰۰۰۰ نفر به شبکه ای که مشخصات اعضای این فدراسیون و فعالیت های آنان درج شده است مراجعه می کنند که نیمی از این مراجعه کنندگان خارجی هستند.

این فدراسیون زمینه شرکت اعضا را در نمایشگاه های بین المللی فراهم نموده و ۱۸۰۰ نفر را سالانه در دوره های انستیتوی خود که مورد تایید وزارت آموزش عالی مالزی قرار گرفته است آموزش می دهد. اعضای این فدراسیون از ۵۰ درصد تخفیف در فعالیت ها، برنامه ها و نشریات برخوردارند.

فدراسیون در مجموع در ۱۶۴ شورا و یا کمیته دولتی از جمله در جلسات منظم سیاستگذاری های دولتی، گمرک و توسعه صنایع شرکت می نماید. فدراسیون تولیدکنندگان مالزی علیرغم آنکه خصوصی است ولی ارتباط کاری نزدیکی با وزارت تجارت بین الملل و صنعت مالزی (MITI) دارد.

شرکت هائی که سرمایه آنان بیش از ۸۵۰ میلیون دلار است ۴۲در صد از اعضای این فدراسیون را تشکیل میدهند. ۹۵ درصد از اعضای فدراسیون از بحش خصوصی و ۴درصد از بخش عمومی هستند.  ۴۳درصد از این شرکتها در ایالت سلانگور، ۷/۱۳در ایالت جوهور ، ۳/۹درصد در ایالت پراک ،

۳/۸ در کوالالامپور و ۱۴درصد در ایالات پنانگ، کداح و پرلیس مستقر هستند.

بیشترین شرکت ها به ترتیب در زمینه غذا، نوشیدنی و تنباکو، کارخانجات فلزی، وسایل الکتریکی و الکترونیکی ، ماشین، پلاستیک، کاغذ و لوازم التحریر و دیگر موارد فعالیت دارند.

ساختار فدراسیون به شرح ذیل است:

ریاست فدراسیون : تان سری مصطفی منصور رئیس قبلی : تان سری داتوک یانگ پو کن

معاونان: داتوک پائول لو سینگ کوان، تان سری داتوک کلیفرد فرانسیس هربرت، راجا داتو عبدالعزیز بن راجا مودا موسی، داتو دکتر آندی سئو کیان هاو.

اعضای شورای فدراسیون:  شامل ۲۰ عضو است که دبیری آن با آو سو کئون می باشد. این فدراسیون در ۷ ایالت نمایندگی دارد و دارای کمیته های کاری در زمینه مالکیت معنوی، گمرک، مدیریت انرژی، مدیریت محیط زیست، موازین اخلاقی تجارت، مدیریت منابع انسانی، بهداشت و ایمنی شاغلین، مطالعات وام، اطلاعات و فن آوری ارتباطات، تجارت بین الملل، پشتیبانی، صنایع کوچک و متوسط، سیاست های استراتژیک، زنان و بازرگانی و مالی است.

ضمنا ۲۸ گروه تخصصی صنعتی متشکل از اعضا در زمینه های گوناگون توسط فدراسیون ایجاد شده است که از آن جمله شورای صنایع شیمیائی، انجمن کود شیمیائی مالزی، تولیدکنندگان آلومینیوم مالزی، گروه فنآوری و صنعت اتوماتیک، گروه صنعت سرامیک، حمل و نقل تشکیل شده است که هدف آن افزایش قدرت سرمایه گذاری و فنی مالزی در رقابت با شرکت های بزرگ خارجی در پروژه های بین المللی، داخلی و خارجی می باشد.

فدراسیون مذکور علاوه بر سایت کتاب راهنمائی دارد که سالانه منتشر می شود و در اختیار علاقمندان قرار میگیرد .

 در این کتاب راهنما، اسامی همه شرکت های تولیدی مالزی بر اساس حروف الفبا و همچنین موضوعی که شرکت ها در آن حوزه فعالیت دارند بهمراه اطلاعات محتصری از مدیران شرکت ها، تعداد کارکنان، سال تاسیس، آدرس و تلفن، نمابر، ایمیل و فعالیت های شرکت درج شده است.

 وب سایت فدراسیون:

www.fmm.org.my   

اطلاعات مربوط به اعضا و فعالیت های آنها و همچنین نحوه دسترسی موجود می باشد که از این طریق می توان به اطلاعات مربوط به تولید کنندگان در هر رشته و موضوعی دست یافت.

منبع:

Malaysian Industries Directory 2010

اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران