پنج شنبه ٠٢ آبان ١٣٩٨
گالری تصاویر
پیوندهای مهم

مقدمه
مقدمه

مالزی از نظر داشتن منابع طبیعی وزیر ساختارهای اقتصادی یکی از غنی ترین و مهم ترین کشورهای آسیای جنوب شرقی می باشد . صادرات محصولات الکترونیکی وصنعتی از پشتوانه های مهم اقتصاد این کشور بشمار می رود. علاوه بر داشتن منابع عظیم نفت و گازطبیعی ، همچنین این کشور از جمله صادرکنندگان مهم روغن نخل، قلع ،کائوچوی طبیعی ، الوار، کاکائو، فلفل و… در جهان است.

در حال حاضر اقتصاد این کشور به اقتصاد جهانی پیوسته و با سرعت هرچه تمام تر بسوی توسعه تجارت و اقتصاد بازار آزاد در حال حرکت می باشد. در سالهای اخیر این کشور گام های مهمی را در جهت بالا بردن سطح زندگی مردم مالزی، افزایش تولید ناخالص داخلی ،جذب سرمایه گذاران خارجی، توسعه صنعت جهانگردی ،توسعه بانکداری اسلامی و ترویج صنایع مواد غذایی حلال و… برداشته است.

از سوی دیگر مالزی از جمله کشورهای فعال و مهم در حوزه آ.سه.آن می باشد. اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا با ده کشور عضو و با جمعیتی معادل ۶۰۰ میلیون نفر و تولید ناخالص ملی ۷۰۰ میلیارد دلاری توجه مراکز اقتصادی و سرمایه ای جهان را بخود جلب نموده است.

دولت مالزی برنامه انتقال اقتصادی ( Economic Transformation Programme ) خود را در جهت  انتقال مالزی به یک کشور با درآمد سرانه ۱۵هزار دلار و با رشد تولید ناخالص ملی ۶درصد هرساله و ایجاد ۳/۳میلیون شغل جدید تا سال ۲۰۲۰ طراحی و برنامه ریزی کرده است. این برنامه تغییرات عظیمی را در بخش های خاص و مناطق ویژه اقتصادی کشور در نظر گرفته و چشم اندازهای روشنی را برای مالزی در سال ۲۰۲۰ ترسیم نموده است.

اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران