دوشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٨
گالری تصاویر
پیوندهای مهم

پیام سفیر

بسم الله الرحمن الرحیم

 

سلامی چو بوی خوش آشنایی

روز 29 اردیبهشت 1396 هر ایرانی که قلبش برای سربلندی وطنش می طپید حضور گرم و با شکوه را در تاریخ پرافتخار جمهوری اسلامی ایران رقم زد که به نشانه سپاس الهی این مهم را همه باید بسیار قدردان باشیم.

مشارکت گسترده و حماسی مردم ایران و خصوصا نسل جوان  پر شور و شعور در انتخابات و حضور افتخار آفرین در پای صندوق های رای در داخل و خارج از کشور پیروزی مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود بود که فصلی جدید برای جمهوری اسلامی ایران پدید آورده است. فصلی نو از همدلی و همکاری برای توسعه و پیشرفت و اعتلای همه جانبه کشور و تداوم تعامل و حضور مقتدرانه ایران در عرصه های جهانی و مشارکت و تلاش مسوولانه  و فعال برای تقویت صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی را بیش از پیش قوت بخشیده است.

در این فرصت کم نظیر با ابراز تشکر از مشارکت گرم و خوب هموطنان عزیز مقیم مالزی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، تداوم مسیر تدبیر و امید و ریاست جمهوری آقای دکتر روحانی را به هموطنان عزیز تبریک و تهنیت می گویم و از خداوند بزرگ عزت، آبادانی و پیشرفت کشور و شادی و سرافرازی روز افزون  ملت بزرگ ایران را خواهانم.

مرضیه افخم 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی

31 اردیبهشت ماه 1396

 

________________________________________________________________________________________________

به نام آنکه جان را فکرت آموخت

 

با سلام به هموطنان گرامی

 برای اینجانب مایه افتخار است که به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران، در کشور زیبا و مسلمان مالزی توفیق حضور و خدمت پیدا کرده‌ام.

جمهوری اسلامی ایران و مالزی دو کشور مهم جهان اسلام و قاره پهناور آسیا هستند و بدون شک تقویت همکاری و ارتباط نزدیک‌ تر میان دو کشور می تواند نتایج مثبت و سازنده‌ای برای صلح، امنیت و توسعه میان کشورهای اسلامی و سایر ملل داشته باشد.

جامعه ایرانیان در خارج از کشور همواره جایگاه و نقش بی‌بدیلی در معرفی فرهنگ غنی، سنن مذهبی و ریشه‌های عمیق تمدنی میهن اسلامی دارند. اطمینان دارم با تکیه بر حضور و فعالیت هموطنان فرهیخته و فرهنگ دوست و با همکاری و همدلی می توان گام‌های ارزنده‌ای در جهت ارتقا مناسبات موجود دو کشور دوست برداشت.

امید است هموطنان عزیز ایرانی مقیم مالزی که تاکنون حضور و نقش موثری در عرصه های مختلف علمی، تجاری و فرهنگی داشته‌اند ما را در امر مهم معرفی شایسته کشورمان ایران، در نزد دولت و مردم مهربان مالزی یاری نمایند.

اینجانب و همه همکاران و کارگزاران کشور در مالزی خدمت به جامعه ایرانی را از وظایف اصلی خود دانسته و با تکیه به لطف خداوند از هیچ کوششی در این راه دریغ نخواهیم کرد.

پیشنهادات و توصیه‌های راهگشا و دلگرم کننده شما را صمیمانه پذیرا هستیم.

با آرزوی سربلندی و موفقیت دو ملت دوست و مسلمان ایران و مالزی.

 

مرضیه افخم

سفیر جمهوری اسلامی ایران

1394/10/09

اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران