دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧
گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > اطلاعیه مهم در خصوص اخذ پذیرش از دانشگاه های مالزی


  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه مهم در خصوص اخذ پذیرش از دانشگاه های مالزی

اطلاعیه مهم

در خصوص اخذ پذیرش از دانشگاه های مالزی

_____________

 

با عنایت به بخشنامه مصوب وزارت علوم مالزی به شماره (JPT(BEM)1000/016/046 JID4 مورخ (6) 10/09/2015) و نیز  ابلاغیه سازمان خدمات جهانی آموزش عالی مالزی (EMGS) به تمامی دانشگاه­های مالزی در مورخ 01/10/2015، مبنی بر این که:

1-    کلیه دانشگاه­ها و موسسات آموزش عالی مالزی که مایل به جذب دانشجوی ایرانی هستند، باید نزد رایزنی علمی ایران در شرق آسیا تشکیل پرونده دهند؛

2-   کلیه دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی مالزی باید قبل از پذیرش دانشجویان ایرانی از رایزنی علمی ایران در شرق آسیا، استعلام بگیرند.

از متقاضیان ایرانی مایل به ادامه تحصیل در مالزی و نیز کلیه نهادها و سازمان­های دانشجویی و نیز موسسات اعزام دانشجو، تقاضا می­شود قبل از اقدام برای ثبت نام در دانشگاه­ها یا تشکیل پرونده برای اعزام یا پرداخت هرگونه وجهی، نسبت به مجاز بودن دانشگاه­های مالزی برای پذیرش دانشجوی ایرانی از طریق وبسایت رایزنی علمی ایران در شرق آسیا (مستقر در کوالالامپور) اطمینان حاصل نمایند.

برای اطلاع از لیست دانشگاه­های مجاز به پذیرش دانشجوی ایرانی، به وبسایت رایزنی علمی ج. ا. ایران در شرق آسیا به این آدرس مراجعه نمایند. (http://iranscea.com/?p=970)

نکات مهم:

-        مجاز بودن دانشگاه­ها برای پذیرش دانشجوی ایرانی لزوماً به معنای مورد تأیید بودنِ مدارک آنها در وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران و در نتیجه ارزیابی مدارک آنها پس از فارغ­التحصیلی نیست)

-        دانشگاه های مالزی که در لیستِ وبسایت رایزنی علمی نباشند، براساس مصوبه وزارت علوم مالزی مجاز به پذیرش دانشجوی ایرانی نیستند، لذا از هرگونه اقدام برای ثبت نام یا پرداخت وجه جهت اخذ پذیرش جداً خودداری نمایند.


١٣:١٣ - 1394/08/22    /    شماره : ٣٦٦٤٦٥    /    تعداد نمایش : ٢٧٧٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران